دوشنبه 29 شهریور 1400

فهرست اصلی

نمایندگی و برندهای قابل ارائه

arc-logo

ozone00011

systea-logo2

ارتباط با ما

اصفهان - خیابان هشت بهشت غربی- شماره ۱۱۰- ساختمان فراشیمی
تلفن : 32661600 031
32654000 031
نمابر: 32661700 031
ایمیل : info@farachemi.com

 
 

کتاب اصول ابزاردقیق به زبان ساده

چاپ
princ_indust


نام کتاب: اصول ابزاردقیق صنعتی به زبان ساده

مولف: سیف ا... پوربختیاری

ناشر: انتشارات چاف

شمارگان: 2000 جلد

نوبت چاپ: دوم- تابستان90

قیمت: 6000 تومان

جهت تهیه این کتاب لطفا با شرکت فراشیمی تماس حاصل فرمایید

 

توضیحات:

کتاب اصول ابزاردقیق صنعتی به زبان ساده، دارای 317 صفحه می باشد که با استفاده از تجارب آموزشی و اجرائی مولف نوشته شده است. در قسمت مقدمه و اصطلاحات بعد از پیش بینی آینده ادوات و سیستم های ابزاردقیق، کلیه اصطلاحات روزمره ابزاردقیقی تعریف و تشریح گردیده است.

کتاب شامل پنج فصل می باشد:

فصل اول- اندازه گیری فشار

بعد از تعریف واحدها، کلیه المان های اندازه گیری فشار در صنایع با استفاده از شکل های مناسب و گویا بطور خلاصه بیان گردیده اند، در ادامه این مبحث کلیه وسایل و ادواتی که در زیر فشارسنج ها برای جلوگیری از لرزش، مواد خورنده و بخار آب ساخته شده اند و در صنایع مورد استفاده قرار می گیرند تشریح شده، بعلاوه انواع فشارسنج های مختلف و دستگاه های کالیبراسیون توضیح داده شده است.

فصل دوم- اندازه گیری دما

بعد از معرفی واحدها، کلیه وسایل و ادوات اندازه گیری دما در صنایع از قبیل دماسنج های انبساطی، ترموکوپل ها، المان های دما مقاومتی و پایرومترها با استفاده از اشکال مختلف تشریح و در ضمن کلیه وسایل کالیبراسیون دما نیز معرفی گردیده اند.

فصل سوم- اندازه گیری سطح مایعات

در این فصل به اندازه گیری های مستقیم سطح مایعات شامل: نوار یا خط کش مدرج و ارتفاع سنج شیشه ای و روش های غیر مستقیم مثل: شناوری، غوطه وری، فشار ستون مایع، دیافراگمی، سیستم حباب ساز، مافوق صوت، خازنی، اندازه گیری از طریق نور، امواج رادیو اکتیو و امواج رادار پردخته شده است.

فصل چهارم- اندازه گیری جریان سیالات

جهت اندازه گیری جریان سیالات در صنایع از روش های مختلفی استفاده می شود. روش های استنتاجی مثل: جریان سنج های اختلاف فشار، نوع تارگت، سطح متغیر، مغناطیسی، توربینی، گردابی، مافوق صوت، روش های حجمی: جریان سنج های جابه جایی مثبت و یا اندازه گیری به طریق جرمی: جریان سنج های کریولیس، همچنین دستگاه های اثبات گر، مزایا و معایب هر کدام از ادوات مربوط در فصل چهارم این کتاب با استفاده از شکل ها تشریح شده است.

فصل پنجم- شیرهای کنترل

در این فصل ساختمان شیر کنترل هوایی، انواع شیرهای کنترل مثل: حرکت رفت و برگشتی و دورانی به علاوه مشکلات دبی شیر کنترل و تثبیت کننده هوایی با استفاده از شکل های بسیار مناسب و گویا تشریح شده است.